СОУ „Коле Нехтенин“
Декември 06, 2021, 06:41:34 *
Добредојдовте Гостин. Ве молам пријавете се или зачленете се.

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија.
Новости: Форумот пристигна ! - Регистрирајте се
 
   Почетна   Помош Пребарај Пријавување Зачленување  
Страници: [1]
  Отштампај  
Автор Тема: Македонија - Второ место на меѓународната олимпијада по Мехатроника  (Прочитана 14793 пати)
Алекс
Administrator
Newbie
*****
Порака: 1


Погледај го профилот на -
« пратена : Мај 16, 2009, 09:34:15 »

Тимот составен од Лазаров Александар, Петков Никола (натпреварувачи), Томе Коловски (ментор) и Хаџи-Николов Стојан (член на комисија) го постигна најдобриот досегашен резултат со освојување на второто место на оваа манифестација. На олимпијадата учествуваа земји од целиот Балкан меѓу кои, Македонија, Молдова, Бугарија, Албанија, Хрватска, Црна Гора, Романија, Босна и Херцеговина. Првото место го доби тимот на Босна и Херцеговина кои беа за 1,5 поени подобри од нашиот тим.

Третото место му припадна на домаќинот т.е. тимот од Романија.
Сочувана
GogoLjubotenski
Newbie
*
Порака: 2Погледај го профилот на -
« Одговор #1 пратена : Мај 25, 2009, 10:04:41 »

Супер резултати, ама можеш да ставиш и некои слики од натпреварот, и дел од учениците да видат со што сте се натпреварувале  Шмекерко
Сочувана
Димитар Гарпов
Newbie
*
Порака: 1


Погледај го профилот на -
« Одговор #2 пратена : Мај 29, 2009, 02:07:32 »

Браво !!! Само напред Смешко
Сочувана
Страници: [1]
  Отштампај  
 
Префрли се на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!